Szmaragdowa, niesforna sukienka i kilka złotych rad

Gdy sukienki płatają nam figle… Jest kilka sposobów by uniknąć problemów już „na mieście”. I mi się trafiła niesforna kreacja- szmaragdowa sukienka.

blog plus size

Kto by pomyślał, że ta piękna, zielona sukienka przysporzy mi tyle problemów. Wychodząc z domu zawsze analizuję całość mojego ubioru w lustrze. Nie miałam szczególnych zastrzeżeń. Jednak kilka godzin biegania po mieście i sukienka… Zaczęła układać się po swojemu, zwłaszcza na górze. Niestety podnosiła się i szwy znajdowały się w innym miejscu niż na początku. Zawiódł rozmiar i tkanina. I brak testu „przysiadów i pajacyków” 🙂
Nauczka z tej sytuacji? Przed każdym wyjściem podczas ostatniego spojrzenia w lustro uczynię kilka przysiadów i szpagat. Dla pewności, że materiał nie będzie sprawiał mi problemów podczas trudów dnia codziennego 🙂
Najwięcej „problemów” sprawiają mi jednak zwiewne kreacje. Kocham je nosić, nienawidzę jednak niespodzianek typu podmuch wiatru.
Od jakiegoś czasu gdy wdziewam lekkie sukienki, robię test w „skali Beauforta”. Przed wyjściem wychodzę na balkon, który jest odsłonięty i wiatr hula. Jeśli nie podwiewa, test zaliczony. Przezornie jednak wybieram bardziej zabudowaną bieliznę, na wypadek efektu Monroe 🙂
Przyjaciółka Ania zdradziła mi kiedyś sposób na „test długości” spódnicy. Często widzę, że kobiety mają problem z siadaniem i funkcjonowaniem w krótkich kreacjach. Żeby zweryfikować czy nasza mini nie jest za kusa wystarczy stanąć na baczność i jeśli palec środkowy na udzie sięga niżej od spódnicy znaczy to, że poniosło nas i powinnyśmy się przebrać. Pamiętajmy też, że te długości są zarezerwowane dla boskich nóg. Figura jabłko takie posiada, zawsze.
Kochamy kroje ołówkowe, ale mamy niedoskonałości w partiach brzucha? Nic straconego. Moja sztuczka to baskinka. Odpowiednia długość i fason podkreśli biodra, uwydatni talię i zatuszuje pewne mankamenty.
Falbany, tiul, pełny klosz? Wybieraj stonowaną górę jeśli chcesz uniknąć efektu festynu. Im bogatszy jeden element garderoby tym skromniejsza reszta.
Pamiętajmy o proporcjach i kolorach, odpowiednia długość, zgrana kolorystyka doda nam lekkości i urody. Niezależnie od noszonego rozmiaru.

mPS_DSC_8776

mPS_DSC_8754 (1)

mPS_DSC_8738

mPS_DSC_8672

Zdjęcia Artcharlotte
Płaszcz i sukienka od Ani z Crazy Queen Size Shop
Szpilki Allegro
Biżuteria Parfois

 

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments